Strona GłównaInternetGiełda • Gry • SportKontraO nas

POLECAMY

  • Microsoft Reg Clean 41a (0.7mb, freeware) - program Microsoftu czyszczący i porządkujący Twój rejestr, bardzo ważny program dla stabilności systemu.


  • Winamp264 (NEW - 2mb, freeware) - najnowsza wersja najpopularniejszego odtwarzacza muzyki mp3, ocena 9/10.


  • FlashGet086 (NEW - 1mb, freeware) - podobnie jak GetSmart dzieli plik na kilka części przez co ściąganie pliku jest znacznie szybsze, jest po polsku i jest darmowy, obowiązkowy dla wszystkich co ściągają programy, ocena 9/10.


  • Xnview115 (NEW - 1 mb, freeware) - znakomita przeglądarka obrazków, dziesiątki formatów (chyba najwięcej), prosta obróbka obrazków, bardzo szybka, słowem bardzo dobry program, dziękujemy: Ireneusz Bloch, Mayday za informacje o programie.

  • Dictionary 2000 41 (2.8mb, freeware) - perełka, 11 języków, bardzo szybki, prosty i przyjazny w obsłudze, tłumaczy trochę kiepsko ze względu na mały zasób słów, ale po odpowiednim uzupełnieniu jest bardzo przydatny, tłumaczy również po polsku.

  • MiniBoulderDash2 (NEW - 1mb, freeware) - zjadacz kamieni wraca w wielkim stylu, 100 leveli do przejścia, doskonała grafika i muzyka. Pełna gra całkowicie za darmo, stworzona przez współtwórcę serwisu MP4 - Jarko.


  • ........ więcej softu !

    WYDAWNICTWA
    Nowy konkurent wśród palmtopów. Kieszonkowy kameleon.

    RYNEK

    Rośnie konkurencja na rynku naręcznych, miniaturowych notesów elektronicznych. Podczas targów CeBIT własne rozwiązania przedstawiła firma Microsoft oraz konsorcjum Symbian. W Stanach Zjednoczonych do sprzedaży wchodzi zaś urządzenie o nazwie Visor firmy Handspring Inc.

    Na amerykańskim rynku bezdyskusyjnym liderem jest Palm (ok. 75 proc. rynku), którego kolejne wersje elektronicznych notatników stają się natychmiast bestsellerami. Od 1996 roku Palm sprzedał już 5,5 miliona palmtopów. Najnowsze wersje tych urządzeń dysponują kolorowymi wyświetlaczami ciekłokrystalicznymi oraz oferują bezprzewodową komunikację z Internetem. W Europie sprawa wygląda nieco inaczej - tu króluje angielski Psion, a wkrótce pojawić się mają notesy zintegrowane z telefonami komórkowymi. Urządzenia takie opracowało konsorcjum Symbian skupiające największe firmy telekomunikacyjne - Nokię, Motorolę, Ericssona, Matsushitę oraz właśnie Psiona. Zarówno rynek amerykański, jak i europejski pozostaje w sferze zainteresowań Microsoftu, który stworzył platformę systemową dla takich urządzeń o nazwie PocketPC. Podczas hanowerskiego CeBIT-u prototyp takiego kieszonkowego komputera prezentowały firmy Siemens i Casio.

    Wydawałoby się, że na rynku, na którym jest tak duża różnorodność pomysłów, właściwie nie będzie miejsca na kolejnego konkurenta. Okazuje się jednak po raz kolejny, że firma, która ma dobry pomysł na nowy produkt, może na nim zaistnieć i stać się poważnym przeciwnikiem dla teleinformatycznych gigantów.

    Taki pomysł miała firma Handspring, którego nowy notatnik elektroniczny właśnie pojawił się w amerykańskich sieciach CompUSA, Staples i BestBuy. Urządzenie o nazwie Visor to prawdziwy kameleon w kategorii urządzeń PDA (Personal Digital Assistant) - bo tak za oceanem określa się elektroniczne notesy. Oryginalnym pomysłem Handspring jest bowiem wyposażanie Visorów w specjalny port rozszerzeń, w który włożyć można karty całkowicie zmieniające funkcje urządzenia. W ten sposób, z notesu można w jednej chwili zrobić telefon, pager lub grę elektroniczną. Dodać można również więcej pamięci lub twardy dysk. "Nasz produkt jest naprawdę inny. Największą różnicą jest port rozszerzeń Springboard. Dzięki kartom wkładanym z tylu Visorów, można rozszerzać ich funkcjonalność sprzętową i programową", tłumaczy Greg Woock z Handspring.

    W tej chwili dostępne są jedynie najprostsze karty rozszerzeń dla serii Visor - gra w golfa, pamięć i układ do robienia kopii zapasowych zgromadzonych informacji. Jak jednak zapewniają przedstawiciele amerykańskiej firmy, dwa najważniejsze rozszerzenia - telefon komórkowy i pager pojawią się w sprzedaży tuż przed świątecznym sezonem zakupów, czyli mniej więcej za pół roku. Nieco później Handspring zaprezentuje kolejnych kilkanaście rozszerzeń dla swoich urządzeń - m.in. cyfrowy aparat fotograficzny i odtwarzacz plików muzycznych zapisanych w standardzie MP3.

    Podstawowa dostępna w sprzedaży wersja Visora kosztuje 149 dolarów. Wyposażona w 2 MB pamięci jest w stanie przechowywać ok. 6 tys. pozycji w książce teleadresowej, 3 tys. wpisów do kalendarza i wreszcie 200 adresów e-mail. Jeżeli komuś to nie wystarczy, do nabycia za 249 dolarów jest wersja z 8 MB pamięci.

    Pojawienie się urządzeń serii Visor w popularnych sieciach elektronicznych w Stanach Zjednoczonych jest drugą próbą zdobycia rynku przez Handspring. Od jesieni ubiegłego roku urządzenia te dostępne były bowiem przez Internet. Jednak zdaniem analityków rynku, problemy z produkcją i zaopatrzeniem w układy pamięci sprawiły, że internetowa premiera Visorów stała się klapą. "Jeżeli Handspring zdoła pokonać problemy z produkcją, będzie poważnym konkurentem dla Palm", uważa Rob Enderle z Giga Information Group. Konkurentem tym niebezpieczniejszym, że wykorzystującym ten sam system operacyjny, co Palm. Zdaniem Enderle, Handspring niektóre możliwości oryginalnych Palmów poprawił (np. szybsza komunikacja) oraz dodał kilka własnych pomysłów. Nic dziwnego - założyciele Handspring - Donna Dubinski i Jeff Hawkins opracowywali wcześniej oryginalne notatniki Palm.

    Zdaniem analityków rynku teleinformatycznego, sukces Handspring zależeć będzie od dwóch rzeczy, a właściwie od reakcji dwóch firm - Palm i Microsoftu. Od momentu zaprezentowania serii Visor przez Handspring, ceny komputerków Palm spadły - najtańszy model kosztuje obecnie ok. 150 dolarów, wprowadzone zostały również modele z kolorowymi wyświetlaczami. Microsoft zaś intensywnie promuje platformę PocketPC opierającą się na uproszczonym systemie Windows CE. Lada chwila pojawią się na amerykańskim i europejskim rynku pierwsze takie urządzenia. Mają być przeznaczone dla tego samego odbiorcy, co Visory - użytkowników indywidualnych, którzy oczekują od swojego notatnika elektronicznego również rozrywki. PocketPC ma być wyposażone w multimedialne odtwarzacze filmów oraz plików MP3 i internetowe przeglądarki - czyli coś, na czego w Visorach na razie brakuje.

    Piotr Kościelniak

    KATALOGWWW
    (TOP 3000)

    AutoMoto
    Astronomia
    Ciekawe
    Dowcipne
    Erotyka
    Finanse
    Gry
    Hardware
    Historia
    Imprezy
    Internet
    Kino-DVD-TV
    Kultura&Sztuka
    Magia
    Medycyna
    Mp3&Mp4
    Muzyka
    Nauka&Książki
    Ogłoszenia&Praca
    Prasa
    Prawo
    Przyroda
    Rankingi
    Sklepy
    Software
    Sport
    Turystyka
    Wyszukiwarki

    ..... pomoc


    POLECAMY
    GRY NA CZERWIEC


  • F1 2000 (ocena 85%) wyścigi Formule1 z EA.

  • Grand Prix World (ocena 89%) manager Formule1.

  • Need For Speed Porsche 2000 (ocena 91%) kolejna część wyścigów.

  • Rollcage2 (ocena 74%) jak ktoś lubi wyścigi w stylu WipeOuta.

  • Euro 2000 (ocena 87%) piłka nożna z EA.

  • Enemy Engaged (ocena 86%) symulator bojowego śmigłowca.

  • Gunship (ocena 85%) symulator bojowego śmigłowca.

  • Ultima Ascension 3 (ocena 80%) następny RPG z wielkiej serii.

  • Risk2 (ocena 86%) doskonała strategia czasów wojen Napoleońskich.


  • Majesty (ocena 84%) strategia RTS z elementami RPG.


  • Shadow Watch (ocena 76%) gra w stylu starego X-Com-a.


  • StarLancer (ocena 88%) strzelanina kosmiczna.


  • Tachyon: The Fringe (ocena 85%) strzelanina kosmiczna.


  • Nerf Arena (ocena 82%) niekonwencjonalna strzelanina w stylu Quake'a.


  • Star Trek: Hidden Evil (ocena 84%) przygody rodem z filmu Star Trek.


  • Lemmings Rewolucja (ocena 82%) logiczno-zręcznościowa gra, kierujesz stworkami.


  • Thief 2 (ocena 83%) wcielasz się w postać średniowiecznego złodzieja.


  • Devil Inside (ocena 81%) gra w horrorowym stylu Alone In The Dark.


  • Martian Gothic: Unification (ocena 82%) gra w stylu Resident Evil.

  • Strona GłównaInternetGiełda • Gry • SportKontraO nas

    Copyright ©2000
    mp4.com.pl Design Team
    W razie jakichkolwiek sugestii lub pytań prosimy o kontakt:
    Irenusz Piotrzkowicz lub Tomasz Filipek