MegaPortal Banner testowy
  Info  |   Redakcja  
 


Muzyka  |   Komputery  |   Gry  |   Film  |   Sport  |   ScHizO  |   MoTHa  |   Chat  |   Bannery 
 

Aktualności        Mp3        Notowania        Koncerty        Wywiady        Programy        Video        Zamówienia     
 

Mp3 vs. WMA
Mp3 będzie miało niedługo nowego konkurenta. Zostanie nim dziecko Billa Gatesa WMA (Windows Media Audio). WMA zostanie wyposażone w lepszy system szyfrowania, stworzony przez Liquid Audio. Nie będzie on polegał na wymazywaniu mało ważnych ścieżek dźwiękowych aby zmniejszyć objętość pliku (patrz. Mp3). Dzięki Liquid Audio utwory zachowają bardzo wysoką jakość dźwięku oraz wysoki poziom kompresji. Nic nie jest jednak piękne, bo uwaga... za każdy utwór w tym standardzie będzie trzeba zapłacić. Nie będzie można także powielać nagrania. Cóż firmy fonograficzne będą zadowolone z takiego obrotu sprawy. Wątpię by Billowi udało się wylansować nowy jedyny format?:) .Na pocieszenie dodam, że premiera WMA dopiero w lipcu.
Krzysiek

"Metro" bez końca?
Jeśli wierzyć słowom Janusza Józefowicza, musical "Metro" będzie grany tak długo, jak ludzie będą kupowali bilety. Tymczasem zbliża się wielki jubileusz. 30 maja na scenie Warszawskiego Teatru Dramatycznego wystąpi ok. 200 artystów. Wezmą udział w koncercie z okazji tysięcznego przedstawienia musicalu. Nie zabraknie oczywiście Edyty Górniak, Roberta Janowskiego i innych gwiazd, dla których "Metro" było pierwszym krokiem w karierze. Kompletowany jest już trzeci polski skład do musicalu, a na jesień przyszłego roku planowana jest jego Londyńska premiera. 1000 przedstawień, to jak na polski teatr zjawisko niespotykane. Ciekawe ilu jeszcze artystów dojedzie "Metrem" do sławy?
Flinston

Santana na fali
Pierwsze miejsce na topliście stacji VIVA należy do utworu "Maria,Maria" Carlosa Santany, co jest oczywiście kontynuacją dobrej passy artysty. Jak pamiętacie, dostał osiem statuetek Grammy!!! Sprzedano już prawie 10 tys. egzemplarzy albumu "Supernatural" w samych tylko Stanach. Na tak spektakularny sukces gitarzysta czekał aż ćwierć wieku i w pełni na niego zasłużył. Był bardzo popularny w latach siedemdziesiątych, kiedy to rozgłos przyniosły mu utwory takie jak "Black Magic Woman", "Whisky in a Yar" (tak,tak - ten sam, odświeżony ostatnio przez zespół Metallica). Kolejne lata w karierze muzyka można by określić jako średnie, ale praca i upór zostały nagrodzone a nagły zwrot w karierze zaskoczył nawet samego artystę. Sukces finansowy jaki przyniosła mu płyta "Supernatural" jest, według Santany, dowodem na to że można sporo zarobić robiąc to, co się lubi. StarMedia, jeden z największych serwisów internetowych dla hiszpańsko- i portugalskojęzycznych użytkowników będzie jednym ze sponsorów najbliższej trasy koncertowej Carlosa. Konsekwencją tego sponsoringu będzie witryna umożliwiająca kontakt z "czarodziejem gitary", oferująca gadżety reklamowe i informacje o koncertach. Poza tym niektóre z koncertów będzie można oglądać na żywo w Internecie. Santana jest już jednak zmęczony. Stwierdził ostatnio, że planuje jesienią zrezygnowanie na jakiś czas z koncertów aby poświęcić więcej czasu rodzinie. Oczywiście będzie grał, jednak postara się nie organizować tras przez jakiś czas. No i moim zdaniem racja. Zapracował sobie na sukces, zasłużył też na odpoczynek.
Flinston

JakaJaKayah
Nowa płyta Kai stanie się niewątpliwie wielkim wydarzeniem na naszym rynku muzycznym, a po sukcesie duetu Kayah - Bregovic, będzie się sprzedawała nie tylko w Polsce. Według artyski płyta jest bardziej taneczna i nowoczesna niż poprzednie krążki, jednak nie pozbawiona akcentów muzki etnicznej, tak więc w twórczości wokalistki wątek folkowy trwa nadal. Na konferencji prasowej Kayah mówiła: "Wypracowałam sobie markę, związaną z pewną antyrynkową rebelią. Fani na to czekają, że wprowadzę jakieś nowości". Za taką artystka uważa umieszczenie na płycie piosenki junglowej, oraz dodaje: " W Londynie byłoby to normalne, tu niekoniecznie. Z drugiej strony chciałabym być zrozumiana, stąd utwory prostsze". Wśród artystów goszczących na płycie znajdziemy: Leszka Możera - świetnego pianistę jazzowego, braci Golec, muzyków z formacji Suns Of Aqua (instrumenty hinduskie) oraz inne znakomitości. Na płycie wykorzystano jako teksty m.in. wiersz księdza Jana Twardowskiego oraz Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Wszystko to sprawia, że płyty naprawdę warto posłuchać, tym bardziej że jest już w sprzedaży. EMPiK.COM 12 maja o godzinie 0.00, jako pierwszy rozpoczął sprzedaż albumu "JakaJaKayah" zawierającego 10 megagwiazdy. Ponadto znajdziemy na krążkach zremiksowane wersje piosenek no i co staje się ostatnio coraz powszechniejsze - prezenację multimedialną. Na jesień zapowiadana jest kolejna wersja płyty z remiksami, nad którymi pracują: Suns Of Aqua, Rootsman, oraz Mad Professor.
Flinston & Wodz

Infoskop - nowa wyszukiwarka mp3
Poszukiwacze plików mp3 nie jeden raz pewnie już obgryzali paznokcie do kości, kiedy to korzystając z wyszukiwarek przeczesujących serwery ftp, okazywało się, że owszem utworek jest, nawet czasem kilka alternatywnych łączy na ftp, a plików i tak nie można pobrać. Rzeczywiście można osiwieć i wiem co mówię, bo przechodzę przez te katusze co jakiś czas. Niestety takie już są uroki korzystania z ftp: limity użytkowników, limity transferu, określone godziny dostępu, zmieniające się hasła itd., itp. Ale kto szuka, znajduje. Trafiłem wczoraj na nową polską wyszukiwarkę mp3, która tym się różni od innych, że wyszukuje pliki w zasobach http, skąd plik można pobrać właściwie zawsze, bez ograniczeń charakterystycznych dla ftp. Autorzy wyszukiwarki (dostępnej pod adresem: http://home.isp.net.pl/infoskop/mp3search.htm ) zastrzegają, że jest to jeszcze wersja testowa. Oczywiście sprawdziłem. Działa dobrze, choć nie ma jeszcze zindeksowanych zbyt wielu plików (niespełna 2000). Stąd apel do webmasterów: Dodawajcie swoje strony do infoskopu. Przysporzycie tym odwiedzin swoim stronom i ułatwicie życie młośnikom mp3, błądzącym po sieci w poszukiwaniu muzyki.
Flinston & Wodz

Polska VIVA i MTV
Na pewno wielu z was nie może się doczekać premiery polskiego okienka w stacji VIVA, która odbędzie się już niedługo, bo 1 czerwca. Wydawałoby się to szczytem marzeń dla rodzimych fanów gdyby nie fakt, że za miesiąc, 8 lipca startuje polska edycja muzycznej telewizji MTV. Prezenterami będą: Robert Kilen, Paulina Jaskólska, Andrzej Szajewski i Jolanta Horodyńska. Warszawskie studia Atomic TV staną się miejscem produkcji programów MTV Polska, których całodobową emisją zajmie się studio MTV w Londynie. Dzień przed startem nadawania, na sopockim molo odbędzie się koncert inauguracyjny, niestety na dzień dzisiejszy tajemnicą są nazwiska gwiazd, które tam wystąpią.
Flinston & Wodz

Napster przegrywa!
(RIAA) Amerykańskie Stowarzyszenie Firm Nagraniowych wygrało pierwszą fazę procesu przeciwko Napsterowi. Serwis ten pozwala na wymianę plików MP3 pomiędzy użytkownikami systemu. Według prawników usługi Napstera mogą być traktowane jako usługi dostawcy internetowego, dlatego twórcy serwisu nie powinni odpowiadać za treści, które przesyłają korzystający z ich "kanałów" użytkownicy. Sędzia nie zgodził się z opinią przedstawicieli Napstera. Sprawa toczy się dalej.
Fester & Wodz

Toni Braxton wychodzi za mąż
Toni Braxton i Kerri Lewis biorą ślub. Dwójka niewiele dotychczas mówiła o swoich planach. Najnowszy album piosenkarki "The Heat" stał się bardzo popularny w USA. Ostatnie dzieło Lewisa "Life's Aquarium" wyszło zeszłego roku. Znana piosenka Toni "He Wasn't Man Enough" dobija się do pierwszych miejsc list muzycznych w USA. Zespół Lewisa - Mint Condition zdobył sławę dzięki dwóm utworom : "If You Love Me" i "Is This Pain Our Pleasure".
Po raz pierwszy poznali się podczas pierwszej trasy objazdowej Toni kilka lat temu. Ich wspólne kontakty znów się wznowiły niedawno podczas kręcenia klipu do piosenki "He Wasn't Man Enough". Oficjalna data i miejsce ślubu nie są jeszcze znane, chociaż pewne jest, że ma się to wydarzyć przed końcem tego roku. Toni Braxton prawdopodobnie wyruszy w trasę objazdową podczas jesieni.
Wodz

Ostatnie newsy w sprawie Puff'a
Wydaje się, że Puff Daddy (Sean Combs) jest o krok od swojej porażki - twierdzi Matthew Bogdanos, pełnomocnik z Manhattanu. Bogdanos odnosił się do zeznań świadków zajścia z grudnia zeszłego roku: właściciela klubu Club New York Michael Bergosa oraz ludzi z ochrony: Clarise i J.R. Clarise zeznała w styczniu, że kiedy Puff Daddy był w klubie podczas tego wydarzenia, powaliła go na ziemię, lecz nie znalazła żadnej broni. Zeznanie Clarise jest podobno ważne w sprawie Puff'a przeciwko posiadaniu przez niego broni, ale ostatnio oznajmiła, że nie jest pewna, czy będzie w tej sprawie zeznawać. Po stzelaninie, której uczestniczką była znana piosenkarka: Jennifer Lopez, pełnomocnik w sprawie - Johnnie Cochran pogłębił kontakty z Bergosem aby przygotować obronę dla Puffa, lecz ochroniarze Bergosa nie chcieli zeznawać w sądzie. Bergos domaga się 50mln baksów za szkody materialne oraz za zniszczoną reputację klubu, do którego przychodzi teraz mniej osób. Bergos jest dodatkowo zmuszony do zeznawania przeciwko Puff'owi, ponieważ sprawę do sądu wniosło także trzech klientów jego klubu. Bergos nie wniósł do tej pory oskarżenia, pomimo że jego agent ubezpieczeniowy mocno go do tego namawia.
Wodz

Piosenki McLACHLAN i WHEELER'a odrzucone
Utwory Sarah McLachlan i Cheryl Wheeler będą wyrzucone z kontrowersyjnego filmu, który ukazywał następstwa zeszłorocznej tragedii w Columbine High School w Colorado - USA. Pełnomocnik regionu Jefferson, Frank Hutfless powiedział, że zgadza się na odrzucenie muzyki, aby zapobiec dodatkowym, niepotrzebnym sprzeczkom. Niedawno studia Arista Records oraz Rounder Records poprosiły o usunięcie utworu McLachlan "I Will Remember You" i Wheeler'a "If It Were Up To Me" ze ścieżki dźwiękowej filmu. Ponad 100 kopii filmu z tym soundtrackiem zostało sprzedanych - $25 za sztukę, lecz najnowsze wydania filmu nie zawierają już tej ścieżki dźwiękowej. Pełnomocnik regionu Jefferson namawia wszystkich posiadaczy kaset ze ścieżką dźwiękową do zamiany na ostatnio wydane kopie... no comments;-)
Wodz

Bloodhound Gang i kobiety
Znany utwór grupy Bloodhound Gang "The Bad Touch" ukazuje członków grupy, bawiących się świetnie na ulicach Francji w małpich kostiumach. Wokalista zespołu Jimmy Pop i gitarzysta Lupus Thunder wypowiadają się, czy konieczne było robienie tego teledysku właśnie we Francji:
-(Thunder) Jim poznał tam w Paryżu dziewczynę i przez to wciągnął nas wszystkich do tego teledysku własnie w tym miejscu. Myślał, że jak wprowadzi do miasta taką ekipę filmową, nasz zespól, umieści ją w teledysku, to zyska jej dozgonną przyjaźń. Niestety, ona do kręcenia klipu przyprowadziła swojego chłopaka.
-(Pop) Wszyscy koledzy gadali w stylu: Hey, Jim popatrz tam na nich. Zawsze jak się spojrzałem na nią, to zabawiała się ze swoim chłopakiem.
Z tych czterech dziewczyn, które idą na teledysku, wybranką Popa była ta najbliżej kamery. Pomimo wszystkiego Jim się nie załamał i postanowił powiedzieć jej, że ją kocha. Tak też się stało, kiedy mocno sobie wypił.
Wodz

 
stat4u
Strona zoptymalizowana pod IE 4.X i NN 4.X
Copyright © xcom.pl